ΤΟ ΚΕΘΕΑ ΔΙΑΒΑΣΗ ΚΑΙ Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΗ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΩΝ ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ

Monday 16 Μαΐου 2022

Το Κέντρο Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων (ΚΕΘΕΑ) το μεγαλύτερο δωρεάν δίκτυο απεξάρτησης από ναρκωτικά, τυχερά παιχνίδια, αλκοόλ και διαδίκτυο, αλλά και κοινωνικής επανένταξης στην Ελλάδα επισκέπτεται τη Φιλοσοφική Σχολή, στο πλαίσιο του προγράμματος διδακτικής και παιδαγωγικής επάρκειας του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών και συγκεκριμένα στο μάθημα «Ο θεατρολόγος εμψυχωτής».

Τη Δευτέρα 16 Μαΐου υποδεχόμαστε την υπεύθυνη εκπαίδευσης του ΚΕΘΕΑ κα Ειρήνη Υφαντή, η οποία μας παρουσιάζει το θέμα «Το ΚΕΘΕΑ ΔΙΑΒΑΣΗ και η συμβολή της εκπαίδευσης στη θεραπευτική αντιμετώπιση των εξαρτήσεων».

Η εκδήλωση είναι ανοιχτή προς όλους τους φοιτητές και τις φοιτήτριες της Φιλοσοφικής Σχολής.

Χώρος εκδήλωσης: Aula

Ώρα: 9.30 π.μ.